Všetko čo mám rád – TOP 10 Viacheslava Kruťa

r o d i n a 

Mama, otec a babička sú najdôležitejšími ľuďmi v mojom živote. Od malička som cítil ich podporu, dodnes mi pomáhajú a ja som im za to veľmi vďačný. Všetko, čo som dosiahol, je vďaka nim. Veľmi ich ľúbim.

V i k t o r i a

S Viktóriou sa poznáme tri roky a už takmer rok sme manželia. Hneď na začiatku som jej povedal, že chcem opustiť Rusko. O pol roka nato sme sa sťahovali do Bratislavy. Za ten čas, čo sa poznáme, sme si toho prešli veľa. Mám pocit, že sme spolu nie 3, ale 33 rokov. 🙂

V našom vzťahu je dôležitá vzájomná podpora a pomoc. To, že sme obaja tanečníci, nám pomáha lepšie chápať jeden druhého a náročnosť našej profesie. Cením si na nej, že bola ochotná so mnou odísť z domova.

t a n e c

Nedokážem si predstaviť svoj život bez tanca! Baletom sa zaoberám už devätnásť rokov. Vyštudoval som moskovskú štátnu akadémiu choreografiu (Bolshoi Ballet Akademy), no okrem baletu som sa venoval aj futbalu a boxu. Ale vždy nejakým magickým spôsobom prevážil balet.

Viacheslav Kruť v inscenácii Za hranicami hriechu / Bratia Karamazovovci

Svoju voľbu som nikdy neľutoval. Balet pre mňa znamená obrovskú prácu a disciplínu, vyvážené láskou a vášňou k tejto profesii. Krása a ľahkosť, ktorú divák vidí na scéne, stoja za tú námahu, ktorá sa, žiaľ, nezaobíde aj bez zranení. Keď však vstúpim na javisko, zabudnem na všetko na svete a začínať žiť iný život, stávam sa postavou, ktorú stvárňujem.

Viacheslav Kruť v inscenácii Esmeralda

Vždy sa snažím zatancovať postavu čo najlepšie, aby mal divák, ktorý ma sleduje, silný zážitok a vrátil sa do divadla, aby pozval aj ďalších, rodinu, priateľov. Pre toto všetko milujem svoju profesiu a dúfam, že si ešte dlho budem môcť vychutnávať.

f u t b a l

Od detstva mám rád futbal. Ako takmer každý chlapec som po večeroch hrával na dvore futbal, v desiatich som mal dokonca ponuku hrať ho profesionálne, ale musel som to odmietnuť z dôvodu prípravy na baletné súťaže a skúšok do Baletnej akadémie. Naďalej som sa snažil nevynechať futbalové zápasy, sledovať so záujmom a radosťou obľúbený tím, ktorý je St. Petersburg Zenit.

Postupne som musel začať preferovať balet, najmä kvôli zdraviu. No počas štúdia na Baletnej akadémii som vytvoril zo študentov baletu futbalový tím – FC. Grand – hrali sme na rôznych turnajoch, dokonca sme vyhrali jeden pohár, ktorý je stále vystavený u rektora Akadémie v kancelárii. 🙂

f o t o g r a f o v a n i e

Rád fotografujem a rád sa dávam fotografovať. Je to hobby, na ktoré nemám teraz dosť času, ale mám v hlave niekoľko projektov do budúcnosti. V Balete SND som absolvoval niekoľko fotení, naposledy na kampaň k abonentke s Jozefom Barinkom. Na fotografovaní si môžete dokonale oddýchnuť, dať slobodu predstavivosti a prevteliť sa do rôznych postáv, alebo len jednoducho byť samým sebou – podľa predstáv fotografa. Realizujete jeho myšlienky a zároveň pridávate vlastné nápady…

Viacheslav Kruť na vizuále kampane Abonentka SND

j e d l o

Milujem jedlo, milujem varenie. Mám rád všetko okrem húb. Už počas štúdia na baletnej akadémii sme si so spolužiakmi varili obľúbené jedlo – plemene (taštičky plnené mäsom alebo zeleninou), neskôr v divadle som si pripravoval rôzne chutné jedlá. Najlepšie varí mama, jej jedlá mi chutia najviac na svete, nedali sa s nikým porovnať. Okrem Viktórie, samozrejme. 🙂

Často spolu varíme a pečieme a často nám nostalgicky prichádzajú na um recepty, ktoré si pamätáme ešte z detstva. Vika miluje, keď varím ja, hovorí, že je to vynikajúce a hlavne je rada, že občas nemusí variť ona.

f i l m y

Filmy miluje veľa ľudí a ani ja nie som výnimkou. Sú výbornou pomôckou a praxou na učenie cudzieho jazyka. V Bratislave sme boli v kine už niekoľkokrát. Dúfam, že čoskoro budem hovoriť po slovensky ako rodený Slovák. 🙂  Veľmi rád trávim pri filme večer so svojou milovanou. Rád sa pri filme bojím, mám rád horory, trilery, akčné filmy a sci-fi, fantazy. Niekedy presvedčím Viku, aby si so mnou pozrela horor, potom v niektorých scénach zatvára oči a pýta sa ma, čo sa stalo. 🙂 Máme radi aj staré sovietske filmy. Vyrástli sme na nich, je to jednoducho klasika. Ruská kinematografia je obrovská, máme psychologické, zábavné, bojové, dramatické filmy, je v nich všetko. Staré filmy nás učia láskavosti, poctivosti  a pokore. Zo súčasných filmov si rád pozriem: Sinister, It, Lord of the Rings, Pirates of the Caribbean, Die Hard. Známe seriály Sherlock, White Collar, Dexter a mnohé ďalšie.

z v i e r a t á

Zvieratá nemožno nemilovať. Čo sa týka domácich maznáčikov, mám najradšej psy, Vika miluje mačky. Viem, že mačky sú úžasné zvieratá, ale považujú nás za sluhov. Pes je tvoj priateľ –  na tom nikto nič nezmení. Mal som veľa rôznych zvierat – psy, mačky, škrečky, ryby, papagáje, korytnačku, takže zdá sa, že mám rád všetky zvieratá! Ale psy vždy o niečo viac. 🙂

c e s t o v a n i e

Vždy ma lákalo cestovanie, ale v Rusku som naň nemal čas, pretože som stále iba pracoval. Mohli sme cestovať iba s divadlom na turné. Ale aj tam som musel pracovať, nemal som čas prechádzať sa po meste, vnímať jeho atmosféru. Život a práca v Bratislave nám poskytli viac príležitostí na cestovanie a navyše Slovensko leží v centre Európy a Bratislava leží na hranici s dvomi krajinami. Silným zážitkom bol prednedávnom výlet na bicykli do Rakúska, do  Hainburgu. Bol to pre nás nezabudnuteľný pocit – nikdy som si nevedel predstaviť, že by som mohol ísť do inej krajiny na bicykli! J  Slovensko je krásna a malebná krajina, jej krásy by sme radi spoznali. V prvom rade je to Spišský hrad, jeden z najkrajších a najväčších hradov na Slovensku.

t a t o o

Tetovanie považujem za nový druh umenia. Má za sebou dlhú históriu, dnes je veľmi rozvinuté a stalo sa populárnym! Mám rád tetovanie a mám rád, keď sa objavia nové obrázky na mojom tele. Každé z mojich tetovaní má určitý zmysel a každé vzniklo v určitom období môjho života a pod vplyvom rôznych udalostí. V tejto chvíli mám sedem tetovaní. Pre tanečníka to nie je málo. Niektoré tetovanie musia byť na javisku zatreté, najmä tie na rukách. Mám plány s ďalším tetovaním po tom, ako skončím baletnú kariéru, ale moja žena má na to iný názor, takže ešte sa uvidí. 🙂

KTO JE VIACHESLAV KRUŤ?

Demi-sólista Baletu SND

Absolvoval Baletnú akadémiu v Donecku na Ukrajine (2005) a neskôr Baletnú akadémiu Veľkého divadla v Moskve (2011).  Pôsobil v Národnom divadle opery a baletu v Odese na Ukrajine (do roku 2013), kde stvárnil hlavné sólové postavy v klasických baletoch Luskáčik, Giselle, Labutie jazero, Márna opatrnosť, Sylfida, Don Quijote, Spiaca krásavica, Bajadéra a mnohých ďalších. Od roku 2014 do 2016 pôsobil v Divadle Stanislavského a Nemiroviča-Dančenka v Moskve, kde stvárnil postavy v baletoch: Labutie jazero, Bajadéra, Luskáčik, Esmeralda a ďalšie. V Balete SND účinkuje v inscenáciách Rafaela Avnikjana (Labutie jazero (Šašo, Pas de trois), Luskáčik (Černoško, Ruský tanec, Natálie Horečnej (Romeo a Júlia – Tak ako včera…(Lorenzov asistent), Borisa Eifmana (Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci – (Fiodor Karamazov) a ďalšie. V roku 2005 získal bronz na medzinárodnej baletnej súťaži Krištáľová črievička.

Zaujal vás tento článok a chcete čítať viac?

Prihláste sa do newslettra

Zažite viac na našich predstaveniach
Zdieľať:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

ODOBERAJTE NOVINKY

Vyplňte formulár na stránke gdpr.snd.sk a zaradíme vás do zoznamu odberateľov newslettra Baletu SND.

https://gdpr.snd.sk

Slovenské národné divadlo je štátna príspevková
organizácia Ministerstva kultúry SR.