SLOVENSKÉ TANCE (ŽIVOTY SVETIEL)

JURAJ KUBÁNKA – POCTA MAJSTROVI

O predstavení

Majster, Juraj Kubánka, významný slovenský choreograf, ktorý sa dožíva životného jubilea, 90. narodenín. SĽUK v spolupráci s Baletom SND tento slávnostný programom venujú celoživotnému dielu majstra, ktorý významne ovplyvnil vývoj slovenského tanečného umenia a jeho tvorba zaznamenala medzinárodný presah. V programe vystúpi okrem SĽUK-u ako hosť aj Srbský národný súbor Budyšín, v ktorom majster pôsobil.

Legenda slovenského tanca, tanečník, choreograf, režisér, dramaturg, libretista, spoluzakladateľ Lúčnice a dlhoročný umelecký vedúci SĽUK-u sa dožíva 90 rokov. Jeden z priekopníkov choreografie ľudového tanca na Slovensku spájal základné prvky ľudového tanca s moderným náhľadom na tanec, využívajúc nové vyjadrovacie možnosti. Osobnosť, ktorá ovplyvnila celé generácie tanečníkov na Slovensku i v zahraničí zanechal svoju pečať aj Balete SND. V sezóne 2010/2011 bol jedným z inscenátorov – choreografom prvého dejstva novej verzie baletu Giselle v réžii Ondreja Šotha. V novembri oslávi v historickej budove SND svoju deväťdesiatku. Je pre nás poctou, že môžeme byť pri tom.

Po ukončení predstavenia bude v priestoroch historickej budovy SND spoločenské stretnutie jubilanta, protokolárnych hostí SĽUK-u, Baletu SND za účasti účinkujúcich a obecenstva.

Účinkujú: SĽUK (Slovenský ľudový umelecký kolektív)
Srbský národný súbor Budyšín

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 10 minút s jednou prestávkou

Termíny predstavení

Zobraziť ceny vstupeniek
1.kategória 40 €
2.kategória 30 €
3.kategória 25 €
4.kategória 20 €

Fotogaléria

Autor fotografií:  Alexander Nagy, archív SĽUK

Zdieľať:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

ODOBERAJTE NOVINKY

Vyplňte formulár na stránke gdpr.snd.sk a zaradíme vás do zoznamu odberateľov newslettra Baletu SND.

https://gdpr.snd.sk

Slovenské národné divadlo je štátna príspevková
organizácia Ministerstva kultúry SR.