Vyberte stranu

Divadelné líčenie alias extrémne premeny z Baletu SND

Z mladíka starec, z blondínky cigánka a z fešáka…? Všetci vieme, že sa pred predstaveniami rozcvičujú, trénujú a opakujú si choreografie. Neodmysliteľnou súčasťou prípravy predstavenia je aj úplne iná rutina. Tá je blízka najmä nám ženám – líčenie. Nahliadnuť do svojich šatní a intímneho procesu prípravy vás pozývajú tanečníci Baletu SND.

Na javisku inkognito

Výraznou zmenou vizáže prechádza demi sólista Viacheslav Kruť v predstavení Za hranicami hriechu / Bratia Karamazovovci. To sme si už spomínali v minulosti. Opakovanie je však matkou múdrosti a preto si jeho video z predpremiérových príprav pripomenieme ešte raz. 🙂

https://www.instagram.com/p/BjzJ46Jg-eq/?taken-by=krut_dancer_

Sólistu Baletu SND Juraja Žilinčára môžete v balete Esmeralda vidieť v postave Quasimoda. Je však otázne, či ho vďaka maskovaniu dokážete spoznať. Okrem narasteného hrbu a deformovanej nohy prechádza Juraj Žilinčár aj „plastikou“ tváre. Celý proces trvá 15 minút.

https://www.instagram.com/p/Bkal9ChgCkb/?taken-by=dadkamakeup

Jednoduché to nemá ani sólistka Chelsea Andrejič. Nápadnú blondínku by na javisku spoznal len málokto. Chelsea je v balete Esmeralda súčasťou sólovej štvorice cigánok a ako jediná musí prejsť aj farbením vlasov farbou v spreji.

https://www.instagram.com/p/BkX4YmeA4Bp/?taken-by=chelsea.andrejic

Líčenie je výraznejšie než to civilné, pretože vy diváci sa na tváre tanečníkov pozeráte z diaľky. Líčenie si Chelsea dotvára sama. Prispôsobuje ho svojej tvári a postave, ktorú interpretuje. Nevyhnutnosťou sú pre všetky umelé mihalnice. A ako vyzerá Chelsea vo finále? Pozrite sa z blízka!

https://www.instagram.com/p/BkZoXAWAKSh/?taken-by=chelsea.andrejic

Farbenie zrejme prestalo baviť aj samotnú Esmeraldu – prvú sólistku Baletu SND Oľgu Chelpanovu. Tá sa rozhodla zmeniť farbu vlasov, a z blondínky je tmavovláska! 🙂

Jednoduchšie to má demisólistka Klaudia Gorozdos. Tmavovlásku, ktorá v sebe má aj maďarský temperament „len“ češú. Líči sa sama (tak, ako väčšina dám v súbore) a vďaka praxi je to pre ňu rýchlovka. 🙂 Celkovo trvá príprava 40 minút.

https://www.instagram.com/p/BkaIwIxAW0D/?taken-by=klaudiagorozdos

Hoci je divadelné líčenie veľmi špecifické, i tak sa musia dámy sústrediť na všetky detaily. I keď sa na ich tváre pozeráte z diaľky, ani jedna by nevyšla na javisko s každým okom „iným“.

Šup do parochne!

Medzi 2. a 3. dejstvom inscenácie Esmeralda si dávajú slalom naše Japonky – Isa Ichikawa, dvojičky Sakura Shojima a Sumire Shojima spolu s Chiaky Honda. Z palácových krások sa musia doslova za pár minút premeniť na šašov. V poslednom dejstve sú dôležitou súčasťou sviatku bláznov. O celú procedúru s parochňou sa podelila Sakura. 🙂

@sho.sakura3939 #esmeralda @baletsnd #zazivasen

A post shared by Natalia Jaburkova (@nwriting_girlj) on

Chiaky Honda sa oproti ostatným dámam líči o niečo špecifickejšie. Zvýrazňuje si oči tým, že čiernu linku aplikuje nižšie a oko podkreslí bielou farbou. Chiaky si môžete všimnúť v sedliackom pas de deux z prvého dejstva baletu Giselle.

@chak_hnd #hairstyle for #esmeralda #ballet 3rd #act @baletsnd #zazivasen

A post shared by Natalia Jaburkova (@nwriting_girlj) on

Páni viac než dámy

Áno, je to tak. V prípade klasického repertoáru sú tanečníci niekedy namaľovaní viac než ich kolegyne. Ako dôkaz prikladáme už spomienkovú fotografiu na balet Spiaca krásavica, kde sólista Baletu SND Igor Leushin tancoval pas de deux Modrého vtáka a princeznej Floriny z tretieho dejstva.

https://www.instagram.com/p/BRMWMjsjIOm/?taken-by=shali_leks

Vianočná oslava, Drosselmayer, deti a živé tancujúce bábiky z baletu Luskáčik. Prikladáme fotografiu výrazného líčenia černoška a bábiky v podaní členky Baletu SND Alexandry Shalimovej.

https://www.instagram.com/p/BPS5eLcAar7/?taken-by=shali_leks

Dúfame, že ste si odhalenie ďalšieho divadelného tajomstva užili a predstavenia Baletu SND budete sledovať ešte pozornejšie. Prajeme krásne leto! 🙂

Zaujal vás tento článok?

Zažite viac na našich predstaveniach
Zdieľať:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

ODOBERAJTE NOVINKY

Vyplňte formulár na stránke gdpr.snd.sk a zaradíme vás do zoznamu odberateľov newslettra Baletu SND.

https://gdpr.snd.sk