Deň tanečníka v 12 fotografiách – Ako vyzerá deň sólistu Baletu SND Petra Dedinského?

Dobrý deň, milí čitatelia a fanúšikovia Baletu SND. Už čochvíľa nás čaká premiéra baletu od Borisa Eifmana Za hranicami hriechu. V súvislosti s prípravami tohto titulu by som vám rád predstavil svoj pracovný deň, ktorý je najmä v období pred premiérou plný skúšok. V tomto balete ma budete mať možnosť vidieť v jednej z hlavných postáv, keďže stvárnim Dmitrija – jedného z troch bratov.

 

RANNÝ BUDÍČEK

Ráno vstávam o 7.12 hod. a vzhľadom na fakt, že nám k dcérke Eme pribudol aj synček Peter Daniel, je u nás každý deň veselšie a veselšie. 🙂

RAŇAJKY A KÁVA SÚ NEVYHNUTNOSŤ!

Najem sa vždy, ale zároveň sa snažím o to, aby boli moje raňajky výdatné, ale nie ťažké. V tomto prípade som si doprial klasickú omeletu. Raňajky si chystám sám. Moja manželka má dosť práce s našimi drobcami. 🙂

CESTA DO PRÁCE

Žijem v Slovenskom Grobe, kde som si postavil dom. Som chlapec z Oravy, a preto som si na panelákový spôsob života nikdy nezvykol. Vzdialenosťou je to síce len 20 kilometrov od Bratislavy, ale čas, ktorý strávim v aute, je pochopiteľne rôzny a závisí od stavu dopravy a zápch.

KONEČNE V DIVADLE!

Je 9.00 hod. a ja som dorazil do SND – dnes to bola iba hodinka cesty. 🙂 Na fotke vidíte aj ďalších kolegov, sólistov Baletu SND Yukiho Kaminaku a Erinu Akatsuku.

Spolu s Tatum Shoptaugh, Yukim a Erinou sme sa pre vás rozhodli vytvoriť túto výťahovú selfie. 😉

ZAČIATOK TRÉNINGU

Tréning nám začína o 9.30 hod. a preto moje kroky vedú rovno do šatne, o ktorú sa delím s kolegom a dlhoročným kamarátom Andrejom Cagáňom. Poznáme sa už z čias Tanečného konzervatória Evy Jaczovej – viac ako 20 rokov!

Dosť bolo radosti, vážení, treba ísť makať! Pripájam fotografiu zo sály. Na skúškach väčšinou panuje uvoľnená atmosféra, keďže nemáme radi dusno. Je zbytočné a kontraproduktívne. Každý z nás sa snaží užívať si tanec naplno, pretože máme to šťastie, že robíme to, čo milujeme.

PREMIÉRA SA BLÍŽI!

Ako som spomínal, skúšanie novej premiéry baletu Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci je v plnom prúde. Vyfotil som pre vás svoje kolegyne, ktoré budú v jednej zo scén stvárňovať cigánky. Titul sme nahodili za dva týždne ešte v auguste a odvtedy čistíme, čistíme a čistíme, aby bolo všetko tip-top! 🙂

Počas dňa skúšame viacero titulov naraz. Ak pracujeme na premiére, tak popri nej opakujeme aj repertoárové tituly ako Labutie jazero či Giselle. Večer sme mali predstavenie a tak sme mali od jednej do šiestej voľno. Tento čas väčšinou strávime naberaním síl a oddychom. Obedoval som pizzu. Chvíľu som si zdriemol 🙂 a venoval sa ďalším povinnostiam. Samozrejme, že pred predstavením sa treba rozcvičiť ešte raz.

Väčšinou ma kŕmi manželka domácou stravou, čo mi aj najviac vyhovuje, ale niekedy si doprajem aj takúto poživeň. 🙂

PRED PREDSTAVENÍM…

Je 18.00 hod. a ako vidíte, už čakáme v maskérni, aby nás naše dámy nalíčili. Naše maskérky sú úžasné a touto cestou ich zdravím a ďakujem za starostlivosť – vidíte, čo všetko potrebujú k svojej práci? Na druhej fotke máte možnosť vidieť nových kolegov Arthura Saia a Kristiana Achbergera v kostýme z prvého dejstva baletu Labutie jazero.

NÁVRAT DOMOV

V dňoch, kedy hráme večer predstavenie, už s deťmi veľa času nestrávim, pretože prichádzam okolo 23.00 hod.. Dojedol som pizzu, čo mi zostala z obeda, nalial som si pohár vína a na chvíľu si zapol televízor a vyložil nohy. Proste relax musí byť!

Už mi ostáva len vyčistiť si zuby a ísť spať! Zajtra je tiež deň a ten nebude o nič menej pracovný ako ten dnešný. Lúčim sa s vami a prajem dobrú noc!

Zaujal vás tento článok a chcete čítať viac?

Prihláste sa do newslettra

Zažite viac na našich predstaveniach
Zdieľať:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

ODOBERAJTE NOVINKY

Vyplňte formulár na stránke gdpr.snd.sk a zaradíme vás do zoznamu odberateľov newslettra Baletu SND.

https://gdpr.snd.sk

Slovenské národné divadlo je štátna príspevková
organizácia Ministerstva kultúry SR.